Download participant list

Participant list

63 participants have been registered of which 62 of these have chosen to be included on the list

View per page
Page:
  • 1
  • 2
Sort by

Andris Andrusaitis

Organisation: BONUS Baltic Sea joint research and development programme

Anette Küster

Organisation: German Federal Environment Agency

Anja Coors

Organisation: ECT Oekotoxicologie GmbH

Anja Nysten

Organisation: NEFCO

Anne Madsen

Organisation: Status Flow

Antonina Krulgova

Organisation: Aalto University

Bengt Fjällborg

Organisation: Havs- och Vattenmyndigheten

Cecilia Berg

Organisation: Uppsala university

Christoph Hamelmann

Organisation: UNDP

Dmitry Frank-Kamenetsky

Organisation: HELCOM

Edmunds Snikeris

Organisation: Joint Secretariat of South Baltic Programme 2014-2020

Elena Kolosova

Organisation: Interreg Baltic Sea Region, JS

Emma Undeman

Organisation: Stockholm University

Erki Lember

Organisation: Tallinn University of Technology

Erland Björklund

Organisation: Kristianstad University

Flemming Stender

Organisation: Baltic Development Forum

Helena Parkman

Organisation: Swedish Chemicals Agency

Helene Ek Henning

Organisation: County Administrative Board of Östergötland, Sweden

James Ede

Organisation: Status Flow

Jenny Hedman

Organisation: sepa

Jens Marius Lauridsen

Organisation: Baltic Development Forum

Johan Karlsson

Organisation: SIWI

Jolanta Dvarionienė

Organisation: Kaunas University of Technology

Jukka Mehtonen

Organisation: Finnish Environment Institute

Jurgen Bischhaus

Organisation: Primozone Production AB

Jörgen Magnér

Organisation: IVL Swedish Environmental Research Institute

Kai Künnis-Beres

Organisation: Marine Systems Institute at Tallinn University of Technology

Kia Salin

Organisation: Swedish Medical Products Agency

Ksenia Pazdro

Organisation: Institute of Oceanology, Poilsh Academy of Sciences

Lars Duester

Organisation: Ferderal Institute of Hydrology

Lars Sonesten

Organisation: Swedish University of Agricultural Sciences and HELCOM Pressure

Louise D. Andersen

Organisation: Københavns Kommune, Teknik og Miljø

Lovisa Selander

Organisation: BDF

Mailis Laht

Organisation: Estoinian Environmental Research Centre

Marinette Hagman

Organisation: Sweden Water Research

Marjatta Louhi-Kultanen

Organisation: Lappeenranta University of Technology

Marlene Ågerstrand

Organisation: Stockholm University

Maruta Jankevica

Organisation: Latvian Environment, Geology and Meteorology Centre

Max Hempel

Organisation: DBU

Maxi Nachtigall

Organisation: Swedish Environmental Protection Agency, Swedish EPA

Mette Agersted

Organisation: Center for Environmental Protection, Copenhagen Municipality

Michael Cimbritz

Organisation: Lund Institute of Technology

Mikhail Durkin

Organisation: Coalition Clean Baltic

Natallia Blyshchyk

Organisation: Center for Environmental Solutions

Nicolai Schaaf

Organisation: Stockholm International Water Institute

Niina Vieno

Organisation: Envieno

Noora Perkola

Organisation: Finnish environment institute

Ola Svahn

Organisation: Kristianstad University

Otto Järvinen

Organisation: Orion Oyj

Pekka Tallqvist

Organisation: Orion Oyj