Current list of participants

 

Ramin Aghababa (Aarhus University)

Rasmus Andersen (Technical University of Denmark)

Pilar Ariza (University of Seville)
Mariia Arseenko (Université Catholique de Louvain)
Lorenzo Bardella (University of Brescia)

Swantje Bargmann (University of Wuppertal)

Amine Benzerga (Texas A&M University)
Carl Dahlberg (KTH - Royal Institute of Technology)

Konstantinos Danas (Ecole Polytechnique, CNRS)

Jonas Faleskog (KTH - Royal Institute of Technology)

Norman Fleck (University of Cambridge)

Samuel Forest (CNRS, Mines ParisTech)

Marc Geers (TU Eindhoven)
Paula Guglielmi (Helmholtz-Zentrum Geesthacht)

Ingrid Holte (Technical University of Denmark)
Jeremy Hure (CEA - French Alternative Energies and Atomic Energy Commission)

John Hutchinson (Harvard University)

Henrik Myhre Jensen (Aarhus University)

Kristian Juul (Technical University of Denmark)
Shyam Keralavarma (IIT Madras)

Djimedo Kondo (CNRS, Université Pierre et Marie Curie)

Mitsutoshi Kuroda (Yamagata University)

Jeffrey Kysar (Columbia University)

Jean-Baptiste Leblond (Université Pierre et Marie Curie)

Brian Legarth (Technical University of Denmark)

Olivier Levillain (Ecole Polytechnique, France)

Erica Lilleodden (Helmholtz-Zentrum Geesthacht)

Julie Lynggaard (Technical University of Denmark)

Xanthippi Markenscoff (University of California San Diego)

Emilio Martínez-Pañeda (University of Cambridge)

Wen Jin Meng (Louisiana State University)

Dirk Mohr (ETH Zurich)

Thilo Morgeneyer (MINES ParisTech)
Alan Needleman (Texas A&M University)

Kim Lau Nielsen (Technical University of Denmark)

Christian Niordson (Technical University of Denmark)

Michael Ortiz (Hausdorff Center for Mathematics, Caltech)

Thomas Pardoen (Université Catholique de Louvain)

Ron Peerlings (TU Eindhoven)

Henryk Petryk (Polish Academy of Sciences)

Laurent Ponson (CNRS, Université Pierre et Marie Curie)

Konstantinos Poulios (Technical University of Denmark)

B. Daya Reddy (University of Cape Town)

Shuai Shao (Louisiana State University)

Ankit Srivastava (Texas A&M University)

Bob Svendsen (RWTH-Aachen University)

Bent Sørensen (Technical University of Denmark)

Cihan Tekoglu (TOBB University of Economics and Technology)

Viggo Tvergaard (Technical University of Denmark)

Grethe Winther (Technical University of Denmark)

Zhiliang Zhang (Norwegian University of Science and Technology)
Lv Zhao (Université Catholique de Louvain)


  

 

 

Sponsors:

 

              

 

Technical University of Denmark - Anker Engelunds Vej 1, Bygning 101A - 2800 - Kgs. Lyngby - 45257818